Předškoláci hrou

Co má umět předškoláček, než zahouká školní vláček? Učitelka Petra to ví, s radostí tě připraví!


Štěstí přeje připraveným, pojďme ho tedy společně najít v radostném učení hrou. Chtějte i vy šťastného a připraveného školáčka. Hravou a zábavnou formou vám pomohu s přípravou vašich předškoláčků na první třídu. Prvňáčkům pomocí hry ukáži, jak se s radostí učit novým věcem. Prozradím vám zábavné i naučné hry pro vaše batolata. V kurzech využíváme prvků Montessori pedagogiky.

Lektor: Petra Porubová

 


2500 Kč / 10 lekcí


čtvrtek 14:30 - 15:30


 Pro přihlášení na kroužek prosíme o vyplnění přihlášky a odevzdání na recepci nebo o zaslání na mail katerina.dvorackova@nafialce.cz .

Platby zasílejte na bankovní účet 3397307329/0800 do poznámky napište jméno účastníka kroužku, VS 91051.

Soubory ke stažení

  Zobrazit více

Malá technická univerzita

Je nám líto, ale z důvodu malého počtu zájemců se nebude Malá technická univerzita otevírat.
 


Přijďte se s ním podívat do kroužku "Kostiček" malé technické univerzity. Děti si tu názorně v 13 lekcích jednoduše předvedou hlavní technické obory pomocí stavebnice LEGO. V kroužku rozvíjíme technické schopnosti, naučíme základy konstruktivního myšlení a prostorovou orientaci. Podpoříme logické myšlení, kreativitu a týmovou spolupráci...
Budeme stavět města, ulice, mosty, věže a podíváme s na kloub odpadním vodám, výrobě elektřiny, nebo do doby minulé jako archeologové.

Pro děti 6-9let.

Lektor: Šárka Landkammerová


1680Kč / 13lekcí

+ pracovní sešity Techmalovánky


pondělí 15:00 - 16:30


Pro přihlášení na kroužek prosíme o vyplnění přihlášky a odevzdání na recepci nebo o zaslání na mail katerina.dvorackova@nafialce.cz .

Platby zasílejte na bankovní účet 3397307329/0800 do poznámky napište jméno účastníka kroužku, VS 91045.  

Soubory ke stažení

  Zobrazit více

Mladý zdravotník

Mezi další novinky mezi kurzy patří i kurz Zdravovědy - Mladý zdravotník. V kurzu zdravovědy nejde jen o získání jednotlivých znalostí a dovedností. V našem pojetí, které navazuje na originální způsob výuky dle Dr Karla Hašlera, jde o mnohem víc!


Mimo jiné se v našem kurzu zcela změní váš pohled na své okolí:
• zlepší se váš pozorovací talent
• naučíte se řešit složité situace klidně a racionálně
• budete lépe předvídat možná nebezpečí a potenciální dopad různých událostí
• kromě zdravotnických získáte i organizační schopnosti

Kurz ZZA
40-tihodinový kurz Zdravotník zotavovacích akcí

Kurz ZZN
tj. základní zdravotnická norma, 12-hodinový kurz, zde rozšířený o vyšší podíl praktických nácviků (kurz na 1 pololetí)
pro dospělé a dopívající (15+)


Kurz ZJ
tj. záchranné jednotky, celoroční kurz pro středoškoláky (a případně pro žáky 8.-9.tříd) s velkým podílem na praktické a organizační dovednosti (práce v týmu, např. 5-členné hlídky)


Školení HMZ I. a II. stupeň
aneb Hlídek mladých zdravotníků je určen pro 2.-5. (I.stupeň) a 6.-9.tř. ZŠ / prima-kvarta gymnázií (II.stupeň) ,
na jaře probíhají obvodní, krajská a celostátní kola soutěže pětičlenných hlídek, pořádané ČČK. Absolventi ZZA a ZJ mají možnost "brigád" v roli zdravotníků na sportovních, kulturních a jiných akcích. 


1600 Kč pololetí


úterý 14:45 - 15:45 (děti 8-10 let)

úterý 16:45 - 17:45 (děti 11-16 let)


 Pro přihlášení na kroužek prosíme o vyplnění přihlášky a odevzdání na recepci nebo o zaslání na mail katerina.dvorackova@nafialce.cz .

Platby zasílejte na bankovní účet 3397307329/0800 do poznámky napište jméno účastníka kroužku, VS 91050.

Soubory ke stažení

  Zobrazit více

Uzly, šifry, morseovka a semafor

Zbrusu nový kroužek pro všechny děti, které se rády ponoří do tajů šifer a hlavolamů. Jestli víte, co je to Enigma, nebo pro vás neznamená slovo morseovka exotickou nemoc, tak vítejte v našem novém klubu luštitelů šifer.


Šifry - od nejjednodušších, které jsou založeny jen na nezvyklém uspořádání textu (spirály, "hadi", diagonály) přes mírně složitější (obrácená abeceda, posunutá abeceda), grafické (viz obrázek) až po ty složitější, které využívají morseovku či semafor.  Budeme si vysvětlovat princip jednotlivých šifer, znaky, podle kterých lze zúžit možnosti při luštění, tříbit vnímavost a logické uvažování.

Uzly - od 6 základních uzlů, které pak budou předmětem soutěže vázání na čas povidu i poslepu k těm složitějším, zejména praktickým (dřevařská smyčka apod.). Tato část bude procvičovat zejména jemnou motoriku, ale i paměť a logiku. Budeme pořádat soutěž ve vázání uzlů na konci každého pololetí.

Morseovka - v dnešní době zdánlivě přežitek, ale nadále možnost přenášení informací i na dálku (přes řeku apod.) v místech, kde signál není  :-)    či formou, která bude mnohým lidem skryta. Každopádně se bude hodit pro velký počet šifer.

Semafor - tedy námořnický semafor, kterým se lze dorozumívat na větší vzdálenosti bez pomoci techniky a rychleji než morseovkou, dokonce i ve tmě, pokud máte tři baterky na "vysílač". Semaforem lze "vysílat" a "přijímat" zprávy rychlostí až 120-140 znaků za minutu. Nevěříte??

Vhodné pro děti 8-15 let.

Lektor: Jan Plechata

 


1600 Kč pololetí


úterý  15:45 - 16:45 

 


Pro přihlášení na kroužek prosíme o vyplnění přihlášky a odevzdání na recepci nebo o zaslání na mail katerina.dvorackova@nafialce.cz .

Platby zasílejte na bankovní účet 3397307329/0800 do poznámky napište jméno účastníka kroužku, VS 91049.

 

Soubory ke stažení

  Zobrazit více

Věda nás baví

Školáci, pojďte si vyzkoušet experimenty jako praví vědci! Děti se hravou a zábavnou formou seznámí s taji vědních oborů (fyzika, chemie, astronomie, přírodopis), postaví si sopku, hydraulický píst, váhy, model elektroskopu nebo čistírnu odpadních vod apod.


Zkrátka vyzkouší si, jaké to je, stát se na chvíli malým vědcem. Lekce jsou naprosto bezpečné a vhodné už pro děti od 6 do 12 let.

 

LEKTOR: Mgr. Martina Frouz
 


 čtvrtek 14:30-15:30

 


1485Kč


Přihlášky a více informací na webu kroužky VĚDA NÁS BAVÍ.
www.vedanasbavi.cz

  Zobrazit více

Multimédia

Nové technologie, moderní komunikace, audiovizuální tvorba to vše a mnohem víc odhalí odborně-tvůrčí kurz Vojty Filčeva.


Pravidelné kurzy multimédií jsou určeny pro zájemce o svět audiovizuální tvorby, nových technologií a moderních komunikačních prostředků. Na kurzu se tak naučíte např. jak pracovat s video obsahem natočeným na mobilní telefon, tablet či fotoaparát. Ponoříte se do světa 3D filmu a vizuálních efektů. Naučíte se pracovat s interaktivní grafikou na internetu a pojmy, které se v technologickém boomu na nás valí každý den, už vám nebudou cizí. Na konci kurzu odejdete s hotovým interaktivním portfoliem na internetu, které bude plné vaší tvorby z průběhu kurzu.

 

Věk dětí: 11+

 Lektor: Vojta Filčev

Sylabus pro školní rok 2016/2017
BLOK 1 - MULTIMÉDIA POD LUPOU
ŘÍJEN - svět multimédií v roce 2016/17, drony, kamerové stabilizátory
LISTOPAD - 360° kamery, virtuální realita, postprodukce virtuální reality
PROSINEC - virtuální realita vs. 3D, návštěva trikového studia UPP
BLOK 2 - MULTIMÉDIA LIVE!
LEDEN - sociální sítě a live streaming
ÚNOR - multimédia TV, vícekamerový střih
BŘEZEN - hudba a hudební kontrolery pro multimédia, elektronické nástroje, zpracování zvuku, návštěva zvukového studia Budíkov
BLOK 3 -MY JSME MULTIMÉDIA
DUBEN - střih a postprodukce, obrazové efekty, triky, paralaxové fotografie
KVĚTEN - multimédia do chytrých telefonů a hodinek, ovládáme prostor dotykem a gesty
ČERVEN - dokončení finálního projektu Multimédia 2016/17
Jinak každý měsíc budeme mít malý výstup v podobě krátkého filmu, upoutávky, aplikace, hudby apod.

Pokud budou chtít chodit i účastníci minulého kurzu budeme témata, která se opakují z loňska (cca 30%) posouvat dál do vyšší úrovně.


 1 700 Kč / 2 700 Kč  1 blok (10 lekcí) začátečníci/pokročilí
3 100 Kč / 4 900 Kč  2 bloky (20 lekcí) začátečníci/pokročilí
4 500 Kč / 7 100 Kč  3 bloky (30 lekcí) začátečníci/pokročilí 


úterý  16:00-18:30 - pokročilí
čtvrtek 17:00-18:30 - začátečníci

 


Pro přihlášení na kroužek prosíme o vyplnění přihlášky a odevzdání na recepci nebo o zaslání na mail katerina.dvorackova@nafialce.cz .

Platby zasílejte na bankovní účet 3397307329/0800 do poznámky napište jméno účastníka kroužku, VS 90904.

Soubory ke stažení

  Zobrazit více

Digifotografický kurz pro děti

Seznámení s teorií i praxí fotografování pro děti. Každý termín bude mít své tematické zaměření a bude obsahovat teoretickou a praktickou část. Probereme teorii dané sekce, ukážeme si ukázky slavných fotografií a fotografů daného tématu, trocha teorie samotného fotografování, praktická část bude v interiéru nebo venku prováděné fotografování na dané téma.


Děti pokaždé dostanou práci na doma, kterou budeme na další hodině ukazovat a rozebírat.

Lektor: Karolína Ryšavá

Na kurz prosím o zajištění fotoaparátu - může být i nejobyčejnější, který máte doma :)
Na kurzu bude k dispozici profesionální technika na vyzkoušení.


3000Kč/ pololetí

5800Kč/ celý rok


středa 15:00-16:30 9+ /začátečníci/

středa 16:30-18:00 9+  /pokročilí/


Pro přihlášení na kroužek prosíme o vyplnění přihlášky a odevzdání na recepci nebo o zaslání na mail katerina.dvorackova@nafialce.cz .

Platby zasílejte na bankovní účet 3397307329/0800 do poznámky napište jméno účastníka kroužku, VS 910xx.

Soubory ke stažení

  Zobrazit více

Angličtina Helen Doron

Angličtina pro děti vyučovaná metodou Helen Doron je unikátním a prověřeným systémem výuky angličtiny pro děti ve věku od 3 měsíců do 19 let. Tato metoda je pro děti nejen zábavná, pomáhá také v rozvoji jejich intelektu, a to především u dětí předškolního věku.


Učíme děti anglicky stejným způsobem, jakým přijímají svůj mateřský jazyk. Metoda není jednostranně zaměřená, zahrnuje výtvarné, pohybové i hudební aktivity, a podporuje tak rozvoj všech smyslů. Během vyučovací hodiny, která trvá 45 minut, hovoří lektor s dětmi pouze anglicky.
Výuka probíhá jednou týdně. Děti jsou rozděleny podle věku do skupinek po 4-8 studentech. Děti do 4 let obvykle dochází v doprovodu jednoho z rodičů, nebo jiného z rodinných příslušníků. Vyučujeme v dopoledních i odpoledních hodinách.

Na ukázkové hodiny se můžete přihlásit na telefon 725 823 661 nebo mail ricany@helendoron.cz

Lektoři: I. Miškovská, J.Dobošová, D. Zelenková, K. Boudová, B. Marešová


Informace o ceně najdete na www.helendoron.cz

Rezervace na emailu ricany@helendoron.cz

  Zobrazit více