Fitworkout

Posilovací cvičení zaměřené na zpevnění problémových partií jako je břicho, hýždě, boky a paže.


Hodina se skládá ze zahřívací aerobní části, intervalového cvičení a na závěr protažení a uvolnění. Posiluje se hlavně s vahou vlastního těla, pokud Vaše kondice dovolí, můžeme přidat zátěž v podobě činek, gum, nebo bandážových zátěží na ruce i nohy. Používáme na posilování i velké míče a overbally, což nám umožňuje využití opravdu veliké zásoby cviků a tak může být každá naše hodina trochu jiná.

Lektor: Petra Zabloudilová
120 Kč

Zrcadlový sál (10):
čtvrtek 23. 11. 2017 / 19:45
  Zobrazit více

Bodystyling neděle

Posilovací cvičení zaměřené na zpevnění problémových partií jako je břicho, hýždě, boky a paže.


Lekce začíná zahřívací, cca 10ti minutovou aerobní části s jednoduchými krokovými vazbami.
Dále následuje 50min posilovací intervalové cvičení na jednotlivé svalové partie s lehkými činkami, therabandy nebo overbally.
Závěrečná, 15ti minutová část zahrnuje protažení, uvolnění a relaxaci s jógovými prvky.

Lektor: Pavla Plíhalová
140 Kč

Zrcadlový sál (12):
dnes 19. 11. 2017 / 18:00
neděle 26. 11. 2017 / 18:00
  Zobrazit více

Capoeira

Capoeira je brazilské bojové umění. Jde o komplexní kulturní fenomén, obsahující svébytné bojové umění, připomínající pohybovým stylem tanec s akrobatickými prvky, doprovázené původní hudbou.


Capoeira je brazilské bojové umění. Jde o komplexní kulturní fenomén, obsahující svébytné bojové umění, připomínající pohybovým stylem tanec s akrobatickými prvky, doprovázené původní hudbou.

Kolébkou capoeiry je brazilský stát Bahia, která je historicky negativně poznamenána masovým dovozem afrických otroků. Capoeira je tradičné považována za jeden z nejvýznamnějších fenoménů původně africké – především pak angolské – kulturní tradice.
Pyšní se titulem nejrychleji se rozvíjejícího bojového umění na světě, které si našlo cestu i k nám do České republiky.

Ve 20. století je považována za jednu ze sportovních aktivit, které přinášejí řadu výhod pro tělo a mysl, neboť při nich dochází ke zvýšení tepové frekvence (během jedné hodiny tréninku můžete ztratit až 688 kalorií), ale také podporuje soustředění, postřeh, hbitost, rovnováhu těla, posiluje svaly a podporuje fyzickou vytrvalost.

Capoeira je odlišná od ostatních bojových umění tím, že je doprovázena hudbou. Capoeira je výbornou terapií proti stresu, je totiž plná pozitivní energie!

Přijďte si vyzkoušet 13.9. jednorázovou hodinu a nastartujte svého bojového ducha od října v plném kurzu!

Trenér: Honza
Já studuji capoeiru již 6 let pod vedením Professora Tartarugy, syna zakladatele jedné z největší a světově uznávané organizace Grupo Axé Capoeira. V roce 2013 jsem se zúčastnil světového šampionátu v Baku kde jsem skončil s bronzovou medailí. Budu vás učit, vše co capoeira nabízí, sebeobranu, akrobacii, hru na hudební nástroje, brazilskou kulturu, zlepším vám fyzičku, koordinaci, rovnováhu těla a spoustu dalšího.

 
150 Kč

jednorázová lekce
Zrcadlový sál (12):
středa 22. 11. 2017 / 17:45
  Zobrazit více

Pilates

Pilates, nebo též metoda Pilates, je cvičební systém, který zlepšuje funkci svalové kontroly, flexibilitu těla, sílu a dýchání. Cvičení Pilates je zaměřené na posílení svalů celého těla, zejména hlubokých břišních a zádových svalů a svalů pánevního dna.


Tím, že metoda klade důraz na zpevnění hlubokých břišních svalů jako opory pro páteř, je páteř méně namáhána. Veškerý pohyb zde vychází ze stabilního středu - tzv. Powerhouse (centrum síly) do všech periferních částí těla. Aktivizují se hluboké břišní svaly, které se nedají cvičit běžnými technikami, a buduje se pevné ploché břicho. Změna je na první pohled patrná z držení těla, chůze a estetiky pohybu.

Během lekcí zařizuje studio Mommy Time hlídání dětí: 70Kč za jedno dítě a 50Kč za sourozence.

Lektorka: Martina Bosáková  Zobrazit více

Tvarování postavy

Jedním z nejčastějších cílů na začátku cvičení bývá snaha zhubnout a zformovat postavu. Lekce je určena jak pro začátečníky tak pro pokročilé. V lekci se prolínají jak rychlé dynamické prvky tak i pomalé posilující a uvolňující cviky.


Je tedy určena pro všechny ty kteří se chtějí aktivně hýbat a chtějí se něco nového dozvědět a naučit v oblasti kondičního cvičení, jako je kupříkladu správné držení těla, zapojení hlubokých svalů stabilizačního systému, správná technika dechu a vnímání svého těla.

Lektorka: Martina Včelišová

120 Kč

Učebna č. 5 (10):
středa 22. 11. 2017 / 18:00
  Zobrazit více

Zdravá záda SM systém

SM systém zdravá záda je dobré cvičit nejen při problémech s bolestí zad, ale také jako prevenci, chceme-li předcházet poruchám páteře. Tento druh cvičení má také velice dobré výsledky při léčbě nebo prevenci poruch velkých kloubů jako jsou například kyčel, koleno a rameno.


Metodu SM systém používá v tréninkovém procesu i většina vrcholových sportovců s cílem zlepšit sportovní výkon a také jako prevenci proti deformaci páteře a kloubů. Cvičení této metody se skládá z několika cviků podle MUDr. Richarda Smíška, které napomáhají správné aktivaci svalového systému a umožnují tak protažení páteře směrem vzhůru, což zajišťuje ploténkám mezi obratli dostatečný prostor k léčbě a regeneraci.

Lektorka: Bc. Simona Čabanová

 

120 Kč

Zrcadlový sál (10):
středa 22. 11. 2017 / 16:30
pátek 24. 11. 2017 / 19:10
  Zobrazit více

Kruhový trénink

Kruhový trénink je forma cvičení, kdy se během jednoho okruhu (odtud název kruhový trénink) procvičuje horní i dolní část těla. Je to spojení více cviků (8-12) bez přestávky, avšak na různé svalové skupiny, které jsou pokud možno co nejvíc od sebe vzdálené.


Od klasického posilování se liší jednou podstatnou věcí – kruhový trénink výrazně ovlivňuje vytrvalost a zlepšuje funkci kardiovaskulárního systému. Pokud potřebujete zlepšit fyzickou kondici, redukovat svoji hmotnost nebo množství tuku v těle, zhubnout nebo jenom zformovat postavu, kruhový trénink je ta správná volba. Cvičení není vhodné pro jedince s problémy v oblasti zad. 

 

Lektorka: Adéla Zubíková a Iva Mračková

120 Kč

Zrcadlový sál (15):
úterý 21. 11. 2017 / 8:00
úterý 21. 11. 2017 / 19:00
pátek 24. 11. 2017 / 8:00
  Zobrazit více

Funkční trénink

Funkční trénink nachází své kořeny v rehabilitaci. U nás se věnujeme cvičení s kettlebell, dále se systémem TRX a balance.


Cvičení funkčního tréninku zahrnuje cviky pro zdraví, pohyblivost a pružnost, cvičení s vlastní vahou, balance, cvičení s kettlebell, se systémem TRX, dále strečink a relaxační cviky.

 

Lektor: Matěj Bukáček

150 Kč

Zrcadlový sál (15):
zítra 20. 11. 2017 / 19:00
pátek 24. 11. 2017 / 18:00
  Zobrazit více