Balanční cvičení

Balanční cvičení je pomalejší forma cvičení, ve které se propojují jednotlivé pozice z powerjógy, pilates metody a funkčního posilování. Vše je propojeno se zpevněním břišní stěny pomocí správného dýchání.


Tréninková lekce začíná zahřívací fází, která slouží ke zvětšení pružnosti aktivních svalů, zvýšení teploty těla, aby nedocházelo k riziku zranění. Následuje hlavní část s různými pomůckami např. velký a malý míč, BOSU, gumy, kde se provádí jednotlivé stabilizační cviky a to jak statické, tak i dynamické. V závěru hodiny je prováděn důkladný strečink a relaxace.

Hodina je určena jak pro začátečníky (přizpůsobí se jednotlivé cviky do méně náročné formy), tak pro pokročilé.

Vše je doprovázeno motivující hudbou.

Lektor: Petra Zabloudilová
120 Kč

Zrcadlový sál (10):
čtvrtek 19. 4. 2018 / 19:45
  Zobrazit více

Bodystyling neděle

Posilovací cvičení zaměřené na zpevnění problémových partií jako je břicho, hýždě, boky a paže.


Lekce začíná zahřívací, cca 10ti minutovou aerobní části s jednoduchými krokovými vazbami.
Dále následuje 50min posilovací intervalové cvičení na jednotlivé svalové partie s lehkými činkami, therabandy nebo overbally.
Závěrečná, 15ti minutová část zahrnuje protažení, uvolnění a relaxaci s jógovými prvky.

Lektor: Pavla Plíhalová
140 Kč

Zrcadlový sál (15):
neděle 15. 4. 2018 / 18:00
včera 22. 4. 2018 / 18:00
  Zobrazit více

Capoeira

Capoeira je brazilské bojové umění. Jde o komplexní kulturní fenomén, obsahující svébytné bojové umění, připomínající pohybovým stylem tanec s akrobatickými prvky, doprovázené původní hudbou.


Capoeira je brazilské bojové umění. Jde o komplexní kulturní fenomén, obsahující svébytné bojové umění, připomínající pohybovým stylem tanec s akrobatickými prvky, doprovázené původní hudbou.

Kolébkou capoeiry je brazilský stát Bahia, která je historicky negativně poznamenána masovým dovozem afrických otroků. Capoeira je tradičné považována za jeden z nejvýznamnějších fenoménů původně africké – především pak angolské – kulturní tradice.
Pyšní se titulem nejrychleji se rozvíjejícího bojového umění na světě, které si našlo cestu i k nám do České republiky.

Ve 20. století je považována za jednu ze sportovních aktivit, které přinášejí řadu výhod pro tělo a mysl, neboť při nich dochází ke zvýšení tepové frekvence (během jedné hodiny tréninku můžete ztratit až 688 kalorií), ale také podporuje soustředění, postřeh, hbitost, rovnováhu těla, posiluje svaly a podporuje fyzickou vytrvalost.

Capoeira je odlišná od ostatních bojových umění tím, že je doprovázena hudbou. Capoeira je výbornou terapií proti stresu, je totiž plná pozitivní energie!

Trenér: Honza
Já studuji capoeiru již 6 let pod vedením Professora Tartarugy, syna zakladatele jedné z největší a světově uznávané organizace Grupo Axé Capoeira. V roce 2013 jsem se zúčastnil světového šampionátu v Baku kde jsem skončil s bronzovou medailí. Budu vás učit, vše co capoeira nabízí, sebeobranu, akrobacii, hru na hudební nástroje, brazilskou kulturu, zlepším vám fyzičku, koordinaci, rovnováhu těla a spoustu dalšího.

 
150 Kč

jednorázová lekce
Učebna č. 5 (10):
středa 18. 4. 2018 / 17:45
  Zobrazit více

Pilates

Pilates, nebo též metoda Pilates, je cvičební systém, který zlepšuje funkci svalové kontroly, flexibilitu těla, sílu a dýchání. Cvičení Pilates je zaměřené na posílení svalů celého těla, zejména hlubokých břišních a zádových svalů a svalů pánevního dna.


Tím, že metoda klade důraz na zpevnění hlubokých břišních svalů jako opory pro páteř, je páteř méně namáhána. Veškerý pohyb zde vychází ze stabilního středu - tzv. Powerhouse (centrum síly) do všech periferních částí těla. Aktivizují se hluboké břišní svaly, které se nedají cvičit běžnými technikami, a buduje se pevné ploché břicho. Změna je na první pohled patrná z držení těla, chůze a estetiky pohybu.

Během lekcí zařizuje studio Mommy Time hlídání dětí: 70Kč za jedno dítě a 50Kč za sourozence.

Lektorka: Martina Bosáková  Zobrazit více

Tvarování postavy

Jedním z nejčastějších cílů na začátku cvičení bývá snaha zhubnout a zformovat postavu. Lekce je určena jak pro začátečníky tak pro pokročilé. V lekci se prolínají jak rychlé dynamické prvky tak i pomalé posilující a uvolňující cviky.


Je tedy určena pro všechny ty kteří se chtějí aktivně hýbat a chtějí se něco nového dozvědět a naučit v oblasti kondičního cvičení, jako je kupříkladu správné držení těla, zapojení hlubokých svalů stabilizačního systému, správná technika dechu a vnímání svého těla.

Lektorka: Martina Včelišová

120 Kč

Zrcadlový sál (12):
středa 18. 4. 2018 / 18:00
  Zobrazit více

Zdravá záda SM systém

SM systém zdravá záda je dobré cvičit nejen při problémech s bolestí zad, ale také jako prevenci, chceme-li předcházet poruchám páteře. Tento druh cvičení má také velice dobré výsledky při léčbě nebo prevenci poruch velkých kloubů jako jsou například kyčel, koleno a rameno.


Metodu SM systém používá v tréninkovém procesu i většina vrcholových sportovců s cílem zlepšit sportovní výkon a také jako prevenci proti deformaci páteře a kloubů. Cvičení této metody se skládá z několika cviků podle MUDr. Richarda Smíška, které napomáhají správné aktivaci svalového systému a umožnují tak protažení páteře směrem vzhůru, což zajišťuje ploténkám mezi obratli dostatečný prostor k léčbě a regeneraci.

Lektorka: Bc. Simona Čabanová

 

120 Kč

Zrcadlový sál (10):
pátek 13. 4. 2018 / 19:10
pátek 13. 4. 2018 / 20:10
středa 18. 4. 2018 / 16:30
pátek 20. 4. 2018 / 19:10
pátek 20. 4. 2018 / 20:10
  Zobrazit více

Kruhový trénink

Kruhový trénink je forma cvičení, kdy se během jednoho okruhu (odtud název kruhový trénink) procvičuje horní i dolní část těla. Je to spojení více cviků (8-12) bez přestávky, avšak na různé svalové skupiny, které jsou pokud možno co nejvíc od sebe vzdálené.


Od klasického posilování se liší jednou podstatnou věcí – kruhový trénink výrazně ovlivňuje vytrvalost a zlepšuje funkci kardiovaskulárního systému. Pokud potřebujete zlepšit fyzickou kondici, redukovat svoji hmotnost nebo množství tuku v těle, zhubnout nebo jenom zformovat postavu, kruhový trénink je ta správná volba. Cvičení není vhodné pro jedince s problémy v oblasti zad. 

 

Lektorka: Adéla Zubíková a Iva Mračková

120 Kč

Zrcadlový sál (15):
pátek 13. 4. 2018 / 8:00
úterý 17. 4. 2018 / 19:00
pátek 20. 4. 2018 / 8:00
  Zobrazit více

Funkční trénink

Funkční trénink nachází své kořeny v rehabilitaci. U nás se věnujeme cvičení s kettlebell, dále se systémem TRX a balance.


Cvičení funkčního tréninku zahrnuje cviky pro zdraví, pohyblivost a pružnost, cvičení s vlastní vahou, balance, cvičení s kettlebell, se systémem TRX, dále strečink a relaxační cviky.

 

Lektor: Matěj Bukáček

150 Kč

Zrcadlový sál (12):
pátek 13. 4. 2018 / 18:00
pondělí 16. 4. 2018 / 19:00
pátek 20. 4. 2018 / 18:00
  Zobrazit více