Poradenství a konzultační činnost Kateřiny Mikas - (TČM)

Klasické/ sportovní masáže
Masáž baňkami
Masáž šíje
Reflexní masáž plosky nohy
Poradenství
Tuina masáž
Akupresura

We provide constultacy for english speaking clients as well.


Tui-na masáž
V dnešní době narůstá zájem o různé druhy masáží léčebného rázu, mezi něž se řadí i čínská masáž Tui-na. Její koncept vychází ze znalosti akupunkturních drah, bodů a speciálních masážních technik. Intenzita ošetření kolísá od jemných metod uvolňovacích až k hmatům důraznějším. V mnoha případech je její samojediné použití na základě dobré diagnostiky naprosto dostačující, častěji je užívána jako doplňková metoda k akupunktuře nebo fytoterapii. 


Co je to dietetika
„Ať je otcem ocenění kdokoliv, matkou je vždy strava“, říká jedno staré čínské přísloví. Pozorováním koloběhu ročních období a pochopením působení různých potravin včetně jejich úprav vznikla nauka o stravování podle pěti elementů a pěti kvalit. Čínská dietetika není dietou, tak jak ji obvykle chápeme, je to spíše souhrn doporučení zohledňující roční období, konstituci jedince a jeho aktuální potřeby. Je to styl stravování, který není na týden a který nám pomůže udržet si své zdraví.


Co je to fytoterapie?
Léčba bylinami – fototerapie – tvoří jeden z hlavních pilířů TČM. Vzhledem k rozloze a poloze Číny se nabízí k léčebnému využití několik set druhů bylin, minerálů a živočichů. Čínská fytoterapie je nejucelenější sbírkou k léčbě určených přírodnin, která namísto působení jednotlivých složek zkoumá působení léku jako celku. Obvykle se skládají z 5 – 20 léčiv. Dávkování je vyšší, než jsme zvyklí u českého bylinkářství. Dávky kolem 100 gramů na den jsou velmi běžné.  Přesto, že nejúčinnější formou bylinných směsí jsou vážené sušené byliny, sloužící k přípravě odvarů, u nás nejsou nejpoužívanější formou. Většina klientů dává přednost jiným formám z důvodů větší praktičnosti použití a odstranění jinak výrazné chuti odvarů. První takovou formou je prášek z rozemletých bylin tzv. San, granulované byliny se v tomto případě zalévají teplou vodou. Další oblíbenou jsou sirupy, tablety a pokroutky – tzv. Wany. Všechny to formy vycházejí ze starých, osvědčených receptur, anebo jejich modifikací pro moderní dobu.


Akupresura
Podle Tradiční čínské medicíny jsou akupresurní body brankami energie, která harmonizují naše tělo. Ačkoliv je nenajdeme v anatomickém atlasu, lze jejich existenci změřit zvýšeným elektrickým nábojem a změnou napětí.
Pod pojmem akupresura si představíme totéž jako v případě akupunktury, ale to s tou výjimkou, že namísto jehliček se používají akupresurní baňky. Akupresurní baňky na akupunkturní bod pouze vyvíjení určitý tlak po dobu určenou terapeutem. Tímto nedochází k porušení integrity kůže. Musíme však počítat s tím, že tížený efekt není tak silný, jako tomu je v případě aplikace jehliček.

Mgr. Kateřina Mikas, Dipl.Ac.


Zájem o akupunkturu a TČM jsem v sobě nosila již od mládí. V té době, době porevoluční, se u nás teprve začaly objevovat malé střípky informací o tomto oboru a nedal se ještě řádně studovat. Tak jsem se obrátila na studium naší západní medicíny a nakonec jsem vystudovala magisterský obor Klinické dietologie na univerzitě v Londýně, King´s college London. 3 roky jsem pracovala jako konzultant na soukromé klinice v londýnském Wimbledonu. Poté jsem se vrátila do Čech a zjistila jsem, že se již i u nás dá obor Akupunktury a Fytoterapie studovat jako 4letý obor na 1. škole Tradiční čínské medicíny, Praha. Studium jsem úspěšně dokončila a již 2roky jsem členem Komory TČM jako terapeut. V průběhu studií jsem se zajímala i o další oblasti alternativní medicíny jako je např. Reflexní terapie, která má velice blízko k akupunktuře. Studium čínské léčebné masáže Tui-na je nedílnou součástí studia oboru TČM.


Klasická/sportovní/masáž baňkami 60 min. 650,- Kč
Masáž šíje, reflexní masáž plosky nohy 30 min. 260,- Kč
Poradenství 60 min.  600,- Kč
Poradenství 90 min. 860,- Kč
Poradenství, vstupní konzultace 90 min. 1500,- Kč
Tuina + vstupní konzultace 90 min. 1200,- Kč
Tuina následná, bez vstupní konzultace 60 min. 650,- Kč

tel.: 777 719 525

e-mail: katerina.mikas@gmail.com

 

úterý 9:00 – 20:00

pátek 9:00 – 16:00

  Zobrazit více

Kosmetika

Chcete pro svoji pleť tu nejlepší péči? Chcete si být jistá, že pokožce dáváte přesně to, co potřebuje? Zdravá, hladká a zářivá pleť je výsledkem správné péče a ošetření dobře zvolenými kvalitními kosmetickými přípravky. Kosmetické ošetření obličeje vám zajistí nádhernou pleť plnou zdraví. Více informací zde www.salonepil.cz


V našem centru vám kosmetické služby poskytne certifikovaná kosmetička, paní Renata Moravcová.


Nechte se hýčkat a objednejte se na telefonním čísle 723 559 210. Více informací zde www.salonepil.cz

  Zobrazit více