Power joga

S klasickou jógou má mnoho společného, ale zároveň zde existují obrovské rozdíly. Záleží, co hledáte. Power jóga Vás dokáže přivést ke zdraví a harmonii těla, ducha i mysli.


Hodina se skládá ze zahřívací aerobní části, intervalového cvičení a na závěr protažení a uvolnění. Posiluje se hlavně s vahou vlastního těla, pokud Vaše kondice dovolí, můžeme přidat zátěž v podobě činek, gum, nebo bandážových zátěží na ruce i nohy. Používáme na posilování i velké míče a overbally, což nám umožňuje využití opravdu veliké zásoby cviků a tak může být každá naše hodina trochu jiná.

Lektorka: Blanka Formánková
140 Kč

Zrcadlový sál (12):
pondělí 25. 9. 2017 / 8:45
  Zobrazit více

Hatha joga Simirilis

V rámci hatha jógy "Similiris" se důraz klade na práci s tělem, dechem a myslí. Maximálním zapojením těla, střídavým napínáním a uvolňováním spojeným se správným dýcháním a zapojenou pozorností se seriál ásan stává meditací v pohybu.


Po úplném aktivování těla je hodina zakončena relaxací a vědomým obnovováním. Účinky takového programu cvičení pocítíte hned už po první hodině jógy.

Cvičení hatha jógy Similiris mají vliv na všeobecné zlepšení psychického i fyzického zdraví. Normalizují se všechny tělesné funkce, zlepšuje se metabolismus, posiluje se soustředění, podporuje se správné držení páteře, zlepšuje se vědomí, psychická a rozumová vyrovnanost. Cvičení jógy Similiris v každodenním životě vedou k účinnějšímu a kvalitnějšímu plnění denních povinností.

Cvičení jsou přizpůsobena jak lidem, kteří se teprve s jógou seznamují, tak i těm, kteří už s ní mají nějaké zkušenosti. Program Similiris je připraven tak, že ho mohou provádět všichni bez ohledu na pohlaví nebo věk. Doporučuje se všem dospělým, dětem, mladým i starším. Ať se cvičení jógy stane i vaším zdravým zvykem.

Lektorka: Brankica Kubátová
180 Kč

Učebna č. 5 (10):
zítra 24. 9. 2017 / 18:00
neděle 1. 10. 2017 / 18:00
  Zobrazit více

Léčivá jóga

Léčivá jóga pomáhá uzdravit tělo, zklidnit mysl a pozvednout ducha. Posiluje nervový systém, zbavuje nas starých bloků a otevírá srdce.Joga je jednota teěa, mysli a ducha.
V lekcích léčivé jógy budeme pracovat na zlepšení funkce jednotlivých orgánů a stavu páteře, ale i na emocích (vnitřní vztek, sebekritika, odpuštění, atd.). Budeme relaxovat za zvuku houslí a meditovat při zpěvu manter. V první lekci se naučíme sestavu na posílení imunity.
Léčivá jóga je kombinací jógových pozic, pohybu, dechových technik a meditací a vítáni jsou všichni, nehledě na věk a stupeň pokročilosti (tj. i začátečníci.)

 

Lektorka: Lucie Carlson -  lucie.carlson@gmail.com

170 Kč

Učebna č. 5 (10):
středa 27. 9. 2017 / 19:00
  Zobrazit více

Hatha joga

Hatha joga je specifický systém jogy, jehož hlavní součástí jsou pozice těla (ásany), ovládání dechu (pranájáma), meditace (zklidnění mysli).


Joga není jen cvičení těla, ale také mysli. Joga znamená sjednocení těla, mysli a ducha. Je to nenásilné cvičení, při kterém se k překvapení všech začínajících také pořádně zahřejete. Během cvičení je aktivována vaše vitální síla, zažehne se vnitřní oheň. Ten, kdo již jogu vyzkoušel, jistě zná tento pocit. Je to zcela jiný pocit vnitřního tepla, než při klasickém cvičení. Proto také praktikováním hatha jogy pomáháme svému tělu v boji s negativními okolními vlivy, jako jsou viry, bakterie. Posiluje tělo na všech úrovních. A k tomu ještě krásně formuje postavu. Toto cvičení je vhodné pro všechny věkové kategorie.

 

Lektorka: Markéta Šírková

 

180 Kč

Učebna č. 5 (10):
úterý 26. 9. 2017 / 8:30
  Zobrazit více

Vinyasa jóga

Vinyasové lekce se nesou v duchu plynutí střídajících se pozic na vlně dechu. Pokud se chystáme na lekci vinyasy, možná bádáme nad tím, co můžeme očekávat. Jóga je cestou k nalezení harmonie mezi námi a okolím.


Vinyasa jóga je dynamický styl jógy vycházející z klasické hatha jógy. Pravidelným cvičením se zvýší naše flexibilita, získáme vnitřní sílu, vyrovnanost a časem možná přeneseme praxi jógy do každodenního života. Kurz je určen pro ženy a muže, začátečníky i mírně pokročilé.

 

Lektorka: Hana Čermáková

130 Kč

Učebna č. 5 (10):
pondělí 25. 9. 2017 / 18:30
  Zobrazit více

Zdravotní joga

Cvičení vychází z klasické hathajógy. Z fyzického hlediska je zaměřené především na uvolňování a zpružnění páteře a kloubů, obnovu a upevnění správného držení těla a správných pohybových vzorců.

První hodina bude 14.9.


Cvičení je pomalé, klidné, nezaujímají se při něm žádné krkolomné pozice, ale navzdory tomu se při něm zvyšuje i základní fyzická kondice Začíná se obvykle v polohách vleže (na zádech, na břiše i na boku), kdy se pomocí jednoduchých cviků učíme citlivě vnímat své tělo, poznávat, kde je napětí, kde je tlak či opora.

140 Kč

uč. 5 - Jóga zdravotní:
úterý 26. 9. 2017 / 10:00
úterý 26. 9. 2017 / 11:30
čtvrtek 28. 9. 2017 / 10:00
čtvrtek 28. 9. 2017 / 17:00
  Zobrazit více

Power joga Easy

Cvičení je určeno pro ženy i muže - začátečníky a mírně pokročilé. Power jóga je dynamická forma jógy, při které se v rytmu dechu střídají jednotlivé pozice, rovnoměrně rozvíjí sílu a flexibilitu celého těla.

 

 


Lektorka: Petra Polívková

140 Kč

Zrcadlový sál (10):
středa 27. 9. 2017 / 8:30
  Zobrazit více