Těhotenské cvičení

Těhotenství je pro nastávající maminku velice krásným obdobím plným očekávání, ale zároveň obdobím kladoucím na maminku velké psychické i fyzické nároky. Cílem cvičení je předcházet změnám, ke kterým dochází během těhotenství.


Je vhodné provozovat ho od počátku těhotenství až do porodu. Skladba cviků je zaměřena na posilování prsních a šíjových svalů, svalů pánevního dna, posilování břišních a hýžďových svalů, podporu střevní peristaltiky, dále na prevenci plochých nohou a křečových žil. Velký důraz je kladen i na dechová cvičení, která udržují vitální kapacitu plic a zajišťují dostatečný přívod kyslíku do tkání matky i plodu. Cvičení bývá doplněno činkami, gumičkami, overbaly, ale hlavně gymnastickými míči, které nutí budoucí maminku aktivovat svaly podílející se na správném držení páteře. Správně zvolené cviky vedou nejen k lepší kondici, ale mají i velice dobrý vliv na děťátko.
Během kurzu je možná konzultace vašich těhotenských obtíží se zkušenou porodní asistentkou.
S sebou: pohodlné oblečení, pití, případně osušku na cvičební podložku a vhodnou obuv.
130 Kč

uč. 5 - cvičení pro těhotné:
úterý 17. 4. 2018 / 18:00
  Zobrazit více

Pilates i po porodu

Pilates, nebo též metoda Pilates, je cvičební systém, který zlepšuje funkci svalové kontroly, flexibilitu těla, sílu a dýchání. Cvičení Pilates je zaměřené na posílení svalů celého těla, zejména hlubokých břišních a zádových svalů a svalů pánevního dna.


Pilates je cvičení, které vyvinul Joseph Hubertus Pilates před více než 100 lety. Cílem je propojení a vědomá souhra těla a mysli.
Cvičení rozvíjí koordinaci, sílu, rovnováhu, flexibilitu a dýchání. Propracovává zádové, břišní a hýžďové svalstvo svaly jako základ správného držení těla. Účelem je posílení centra – jádra těla tzv. „Gürtel“, nebo „Power house“. Celkově vypracovává dlouhé, štíhlé svaly. S důrazem na správné dýchání okysličuje svaly a podporuje cirkulaci krve. Pilates nevyčerpává, spíše dodává energii. Metoda Pilates nepoužívá nespočetná opakování až do únavy svalů, naopak vytváří podpůrný systém pomocí pozvolného vypracování jednotlivých svalových skupin s cílem dosažení harmonického celku. Pohybové sekvence jsou v každém programu promyšleně vypracovány tak, aby odbouraly špatné návyky a nenásilnou formou posílily celé tělo a jeho držení.

Během cvičení je zajištěno hlídání vašich dětí v našich hernách.
S sebou: pohodlné oblečení, pití.
130 Kč

Zrcadlový sál (10):
pátek 13. 4. 2018 / 9:00
pátek 20. 4. 2018 / 9:00

http://rezervace.nafialce.cz
  Zobrazit více

Gravidjoga

Lekce jsou vhodné pro období těhotenství od momentu zjištění těhotenství až do samého okamžiku porodu. V průběhu cvičení jsou voleny pozice vhodné pro těhotné, které posilují, uvolňují a zklidňují namáhané svaly.


V hodině se dýchá plným jógovým dechem v rytmu, který si nastávající maminka sama zvolí. Kromě toho také cviky pomáhají držet rostoucí bříško a budoucí maminka si snadněji zafixuje správné držení těla. Pravidelné cvičení vás rovněž celkově uvolní, zrelaxuje a navodí vám duševní pohodu a dobrou náladu.


Během kurzu je možná konzultace vašich těhotenských obtíží se zkušenou porodní asistentkou.

Lektorka: Hana Čermáková

130 Kč

Učebna č. 5 (10):
pátek 13. 4. 2018 / 12:30
pátek 20. 4. 2018 / 12:30
  Zobrazit více

Power jóga MMT

S klasickou jógou má mnoho společného, ale zároveň zde existují obrovské rozdíly. Záleží, co hledáte. Power jóga Vás dokáže přivést ke zdraví a harmonii těla, ducha i mysli.


Dynamická hodina, která za využití správného dýchání posiluje a zpevňuje všechny problémové partie těla. Na konci této hodiny bude Vaše těla možná trochu unavené ale mysl zklidněna a připravená na každodenní výzvy. Je určena pro každého (ženy i muže) bez omezení věku a bez vážných zdravotních problémů. Vhodné také jako kompenzace k jiným sportovním aktivitám (běh, kolo, atd.)

 

Lektorka: Blanka Formánková, Blanka Vašutová

130 Kč

Učebna č. 5 (10):
úterý 17. 4. 2018 / 19:30
  Zobrazit více

Fyzička i po porodu

Mnohé maminky se těší, že si po porodu konečně zacvičí. Jiné maminky naopak na cvičení po porodu nenalézají čas, cítí se unavené, cvičení odkládají. Přesto snem téměř všech žen je „mít ploché bříško“, získat rychle „figuru“.


Narozením miminka začíná pro většinu žen to nejkrásnější období v životě. Pocity štěstí ale mnohdy tlumí přebytečné kilogramy, špatná kondice a někdy i zdravotní komplikace v podobě bolestí zad a poklesu pánevního dna. Naše cvičení je však brzy dostane do ideální formy.

 

Lektorka: Magda Stavinohová a Hana Čermáková

130 Kč

 

Během cvičení zajišťuje hlídání dětí studio Mommy Time. Cena je 70Kč za jedno dítě a v případě sourozenců je cena 50Kč.

Zrcadlový sál (15):
úterý 17. 4. 2018 / 9:00
  Zobrazit více